T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Uşak İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. Sağlık Bakanlığı Uşak İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” Değerlendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 08/05/2019

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış oluğu “Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri Projesi” kapsamında; Uşak Valiliği koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” Vali Salim Demir’in eşi Nezahat Demir'in katılımlarıyla proje ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğümüzde düzenlenen toplantıya, Vali Salim Demir’in eşi Nezahat Demir'in  yanı sıra; Vali Yardımcısının eşi Vicdan Topoğlu, İl Jandarma Komutanı’nın eşi Hülya Baysal, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Betül İlbey ve Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Halime Kaçar katıldı.

02.01.2018 tarihinde  başlatılan ve 02.01.2021 tarihine kadar devam edecek olan proje kapsamında Uşak’ta 8.196 kadınımıza “kadın kanserleri”, “sağlıklı beslenme” , “obezite”, “kadına yönelik şiddet” ve “normal doğum” konularında sağlık çalışanları tarafından çeşitli platformlarda eğitimler verildi.

Ayrıca; İlimizdeki 15-49 yaş arasındaki kadınlarımızın yüzde 80’nine ulaşılarak, kadınların sağlık okuryazarlık düzeylerinin yükseltilmesi; sağlıkları konusunda farkındalıklarının artırılması ve bilinç oluşturulması; sosyal yaşamda egzersizin ve sağlıklı beslenmenin öneminin kavranmasının sağlanması; fizyolojik ve psikolojik anlamda sağlıklı bireyler olmaları; sağlık kuruluşlarına başvuruların ve taramaların arttırılması, dolayısıyla sağlık sorunları ortaya çıkmadan çözüm yolları bulunarak kadınlarımızın daha sağlıklı bir hayat sürdürmeleri hedeflenmektedir.


  • 03.JPG
  • 02.JPG
  • 01.jpg