Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü Bayan Personeline Kanser Eğitimi
08 Kasım 2019

     İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Birimi tarafından düzenlenen  “Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” kapsamında kanser hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek, taramanın önemini vurgulamak ve erken teşhisle önlenebilir bir hastalık olduğu hakkında toplumda farkındalık yaratmak amacıyla ilimizde çeşitli etkinlikler yapmaktayız.

     31 Ekim 2019 tarihinde Uşak Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü  bayan personeline, toplantı  salonlarında, Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu  Dr. Ayşegül DOKUR KULA ve Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli Ebe Sevda KESKİN tarafından  yapılan eğitimde, ''Ulusal Kanser Tarama Programı''  kapsamında bulunan  ''Meme Kanseri, Rahim Ağzı Kanseri, Bağırsak Kanseri Taramaları''  ve ‘’Kendi Kendine Meme Muayenesi’’ konularını içeren sunumlar yapıldı.

     Eğitimler, interaktif olarak yapılmakta, soru cevap şeklinde katılım sağlanarak ,ilgi ve dikkatle takip edilmektedir. Eğitimlerin,  il ve ilçelerimizdeki tüm kamu çalışanı kadınlara ulaştırılması hedeflenmektedir.

  • SAM_1202.JPG
  • iskur kanser (20).JPG
  • iskur kanser (8).JPG