Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Eğitimleri’ ne devam ediyor
15 Ekim 2019

                İlimizde yürütülen “Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” kapsamında kanser hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek, taramanın önemini vurgulamak ve erken teşhisle önlenebilir bir hastalık olduğu hakkında toplumda farkındalık yaratmak amaçlarıyla ilimiz genelinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. 

           11 Ekim 2019 tarihinde Defterdarlık bayan personeline, Defterdarlık Toplantı Salonunda; İl Sağlık Müdürlüğü’ nde görevli Dr. Ayşegül DOKUR KULA ve Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli Ebe Sevda KESKİN tarafından eğitim verildi. Ulusal kanser tarama programında bulunan;  meme kanseri, rahim ağzı kanseri, bağırsak kanseri taramaları ve kendi kendine meme muayenesi  konularını içeren eğitimin birinci turu tamamlandı. Eğitimler, katılımcılar tarafından  ilgi ve dikkatle takip edildi.

          İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2019 yılı Şubat ayında başlayan  ve tüm kamu çalışanı kadınlara ulaştırılması hedeflenen Ulusal Kanser Tarama Eğitimleri kapsamında  Milli Eğitim  Müdürlüğü bayan personellerinden 1428  kişiye eğitim verildi. 18 Ekim 2019 tarihinde yapılacak ikinci tur Defterdarlık eğitimleriyle  bu sayının artarak devam etmesi ve hedef doğrultusunda il ve ilçelerdeki tüm kamu çalışanı bayan personelinin eğitimden faydalanmaları sağlanacaktır.

  • 102.jpg
  • 103.jpg
  • 112.jpg
  • 101.jpg