Uşak Karahallı Hacı Rafet Zora İlçe Devlet Hastanesinde “Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) kapsamında tatbikat gerçekleştirildi.
11 Ekim 2021


Uşak Karahallı Hacı Rafet Zora İlçe Devlet Hastanesi HAP Tatbikatında,  7 Ekim Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Karahallı-Buğdaylı üzerinde bulunan ve yapımı devem eden TOKİ konutlarının inşaat çalışmaları sırasında bir blokta meydana gelen göçük senaryosu işlenmiştir. Göçük altında kalan afetzedelerden çevre hastanelere gönderilenler olmuş ve yaralanan 9 kişi Karahallı Hacı Rafet Zora İlçe Devlet Hastanesine getirilmiştir. Bu hastaların 4 ü kırmızı kod, 2 si sarı kod, 2 si yeşil kod ve 1 hastanın siyah kod olduğu bildirildi. Hastanede triyaj alanları oluşturularak olaydan etkilenen kişilere müdahale edilmiştir. Kırmızı kod olan 3 hastanın ilk muayeneleri yapılmış ve gerekli görüşmeler yapılarak Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine ileri tetkik ve tedavi için sevkedilmiştir. Hasta yakınları ve basın için hastane bahçesinde yer oluşturulmuştur. Tatbikata Karahallı Hacı Rafet Zora İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Aslı OTURAK başkanlığında tüm HAP’ta görevli olan personeller ile Müdürlüğümüz Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Dr.İrfan YAVUZ, Uşak UMKE sorumlusu Gürkan ERDOĞAN ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanı katılmıştır.

Fiili Tatbikat boyunca olay yönetim ekibi ve hastanenin acil servisi  aktif olarak çalışmıştır. Tatbikat başarıyla sonuçlanmıştır.

  • Karahalli_tatbikat_2021 (KAPAK).JPG
  • Karahalli_tatbikat_2021 (1).jpeg
  • Karahalli_tatbikat_2021 (5).jpeg
  • Karahalli_tatbikat_2021 (8).jpeg
  • Karahalli_tatbikat_2021 (11).jpeg
  • Karahalli_tatbikat_2021 (9).jpeg