Uşak İli Aile Hekimliği Uygulamasında 68. Ek Yerleştirme
26 Kasım 2021


Uşak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlimizde uygulanan ‘Aile Hekimliği Uygulaması’   kapsamında, 68. Ek Yerleştirme İşlemi 09.12.2021 Perşembe
günü saat 15.00’da,Uşak İl Sağlık  Müdürlüğü Konferans Salonunda (Cumhuriyet Mah. Bahçeli Sok. No: 12 UŞAK )  Aile Hekimliği Tercih ve Yerleştirme Komisyonu huzurunda yapılacaktır.

68. Ek Yerleştirme İşlemi başvuruları İl Sağlık Müdürlüğüne şahsen müracaat edilecektir.


                                                    AİLE HEKİMLERİNİN DİKKATİNE!!!

25/01/2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin ‘Atamalarda ve Görevlendirmelerde Öncelik Sıralaması, Ölçütler ile Atama ve Nakillere İlişkin Esaslar’ başlıklı 15 inci maddesinin 5 inci fıkrası gereği; halen görev yaptığı aile hekimliği pozisyonunda fiilen bir yıl çalışmadan başka bir aile hekimliği pozisyonuna başvuramayacaktır. Bir yıllık fiili çalışma süresinin hesaplanmasında, hafta sonu, resmi tatil günleri ve yıllık izin kullanılan günler fiili çalışmadan sayılacak, ancak mazeret ve hastalık izinli geçirilen günler ise fiili çalışmadan sayılmayacaktır.  Başvuruların son günü itibariyle halen çalıştığı aile hekimliği pozisyonunda fiilen bir yıl çalışmayan aile hekimlerinin başvuruları ek yerleştirmeye dâhil edilmeyecektir.


09/12/2021 tarihinde yapılacak 68. Ek Yerleştirme İlan Metni

68. Ek Yerleştirme Uygulama Takvimi

68. Ek Yerleştirmeye Esas Boş Aile Hekimliği Pozisyonu

 

Başvuru Belgeleri: 25/01/2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin ‘Atamalarda ve Görevlendirmelerde Öncelik Sıralaması, Ölçütler ile Atama ve Nakillere İlişkin Esaslar’ başlıklı 15 inci maddesinin ;

A-Bendine göre müracaat edecek hekimler için istenen belgeler,

B-Bendine göre müracaat edecek hekimler için istenen belgeler,

C-Bendine göre müracaat edecek hekimler için istenen belgeler,

D-Bendine göre Sağlık Bakanlığı Kurum ve Kuruluşları ile Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarından müracaat edecek hekimler için istenen belgeler.