Uşak İli Aile Hekimliği Uygulamasında 74. Ek Yerleştirme
15 Eylül 2022

Uşak İli Aile Hekimliği Uygulamasında 74. Ek Yerleştirme

 

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlimizde uygulanan ‘Aile Hekimliği Uygulaması’   kapsamında, 74. Ek Yerleştirme İşlemi 22.09.2022 Perşembe günü saat 15.00’da,Uşak İl Sağlık  Müdürlüğü Konferans Salonunda (Cumhuriyet Mah. Bahçeli Sok. No: 12 UŞAK )  Aile Hekimliği Tercih ve Yerleştirme Komisyonu huzurunda yapılacaktır.

74. Ek Yerleştirme İşlemi başvuru formları bilgisayar ortamında doldurularak  İl Sağlık Müdürlüğüne şahsen müracaat edilecektir.


                                                    AİLE HEKİMLERİNİN DİKKATİNE!!!

25/01/2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin ‘Atamalarda ve Görevlendirmelerde Öncelik Sıralaması, Ölçütler ile Atama ve Nakillere İlişkin Esaslar’ başlıklı 15 inci maddesinin 5 inci fıkrası gereği; halen görev yaptığı aile hekimliği pozisyonunda fiilen bir yıl çalışmadan başka bir aile hekimliği pozisyonuna başvuramayacaktır. Bir yıllık fiili çalışma süresinin hesaplanmasında, hafta sonu, resmi tatil günleri ve yıllık izin kullanılan günler fiili çalışmadan sayılacak, ancak mazeret ve hastalık izinli geçirilen günler ise fiili çalışmadan sayılmayacaktır.  Başvuruların son günü itibariyle halen çalıştığı aile hekimliği pozisyonunda fiilen bir yıl çalışmayan aile hekimlerinin başvuruları ek yerleştirmeye dâhil edilmeyecektir.

22/09/2022 tarihinde yapılacak 74. Ek Yerleştirme İlan Metni için TIKLAYINIZ.

74. Ek Yerleştirme Uygulama Takvimi için TIKLAYINIZ.

74. Ek Yerleştirmeye Esas Boş Aile Hekimliği Pozisyonu için TIKLAYINIZ.

 

Başvuru Belgeleri: 25/01/2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin ‘Atamalarda ve Görevlendirmelerde Öncelik Sıralaması, Ölçütler ile Atama ve Nakillere İlişkin Esaslar’ başlıklı 15 inci maddesinin ;

 A-Bendine göre müracaat  edecek hekimler için istenen belgeler , için TIKLAYINIZ.

 B1-Bendine göremüracaat  edecek hekimler için istenen belgeler, için TIKLAYINIZ.

 B2-Bendine göremüracaat  edecek hekimler için istenen belgeler, için TIKLAYINIZ.

 C-Bendine göre müracaat  edecek hekimler için istenen belgeler, için TIKLAYINIZ.

 D-Bendine göre Sağlık Bakanlığı Kurum ve Kuruluşları ile Diğer Kamu Kurum ve     Kuruluşlarından  müracaat  edecek hekimler için istenen belgeler, için TIKLAYINIZ.